Walka z głodem i wykluczeniem priorytetem Polskiego Czerwonego Krzyża

W inicjatywy pomocowe PCK często włączają się wolontariusze Amazon – pracownicy firmy angażują się m.in. w działania logistyczne, pakując paczki czy kompletując wyprawki szkolne.

Z pustym brzuchem trudno się uczyć i rozwijać. Dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na zaproszenie Polskiego Czerwonego Krzyża i dołączyliśmy do akcji „Godne dzieciństwo”. Nasze wsparcie przybierze bardzo realną formę – pozwoli na sfinansowanie 25 000 posiłków. Razem możemy pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują i zamienić głodne dzieciństwo na godne dzieciństwo. Zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji #godneNIEgłodne – mówi Barbara Krystosiak, managerka ds. projektów społecznych Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej.

Celem najnowszej kampanii Polskiego Czerwonego Krzyża jest zebranie funduszy na pomoc żywnościową dla potrzebujących dzieci i ich rodzin. Każdy, kto chce pomóc, może dokonać dowolnej wpłaty przelewem na konto o numerze 30 1160 2202 0000 0003 4816 8475 (dopisek: „Godne dzieciństwo”) lub wpłacić on-line: www.pck.pl/godne-nie-glodne

Wplaty on – line #godneNIEgłodne

Jednym z priorytetów Strategii 2030 Polskiego Czerwonego Krzyża jest walka z głodem i niedożywieniem. Nie godzimy się z tym, że w Polsce nadal są głodne dzieci i z myślą o nich uruchamiamy kolejną kampanię, aby pozyskać środki na wsparcie tych rodzin. Prowadzimy również zbiórki żywności, dystrybuujemy paczki żywnościowe, dożywiamy dzieci w szkołach. Tylko w 2022 roku pomoc w różnych formach otrzymało od nas ponad 130 tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

PCK oferuje ponadto stałą pomoc dla prawie 100 tys. potrzebujących, bez względu na wiek. Beneficjenci otrzymują paczki żywnościowe w ramach wieloletniego programu Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD 2021+, wcześniej FEAD 2014 – 2020). W najbliższym czasie z 14 magazynów PCK zostanie rozdysponowanych ponad 600 tys. paczek.

Dziewczynka na zdjęciu powyżej nie jest prawdziwa, ale głód tak. Zdjęcie wygenerowała sztuczna inteligencja, ponieważ nie chcieliśmy ujawniać wizerunku dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *