PCK rusza z pomocą dla Maroko

„Polski Czerwony Krzyż jest przygotowany, żeby wysłać do Maroka pomoc rzeczową i wykwalifikowanych ratowników” – komentuje Michał Mikołajczyk, Członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) poinformowała, że naprawa szkód i reagowanie na potrzeby mieszkańców Maroka może potrwać bardzo długo.
„Spodziewamy się wielu miesięcy, jeśli nie lat reagowania” – powiadomił w cytowanym przez AFP oświadczeniu Hossam Elsharkawi, dyrektor regionalny IFRC na Bliski Wschód i Afrykę Północną. IFRC przekazała 1 mln CHF Marokańskiemu Czerwonemu Półksiężycowi na doraźną pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi.

„W tej chwili najbardziej potrzebne jest zorganizowanie tymczasowego schronienia, doraźnego dostępu do wody i sanitariatów, a także wydanie paczek z jedzeniem. W dalszej fazie potrzebna będzie pomoc przy odbudowie mieszkań. Możemy też zaobserwować zwiększoną migrację wewnątrz Maroka, tak jak to było w Turcji.” – dodaje Mikołajczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *