Integracyjne spotkanie z okazji Dnia Dziecka

Oddział Rejonowy PCK w Kaliszu zrealizował projekt lokalny pod nazwą „Integracyjne spotkanie z okazji Dnia Dziecka” w dniu 10.06.2024 r.

Celem projektu było zorganizowanie festynu integracyjnego z okazji Dnia Dziecka dla dzieci ze społeczności ukraińskiej wraz z rodzicami/opiekunami przebywającymi w Kaliszu oraz dla dzieci z ich rodzicami z Publicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Kaliszu. Spotkanie miało na celu integrację dzieci poprzez wspólne zabawy i aktywne spędzenie czasu wolnego.

W ramach projektu nawiązano współpracę z Publicznym Przedszkolem Sióstr Nazaretanek  w Kaliszu, które zapewniło miejsce do zorganizowania wydarzenia. Zorganizowano poczęstunek w formie słodkiego poczęstunku i napoi. Nawiązując do trwającego w tym samym czasie Kaliskiego Tygodnia Zdrowia organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kaliszu zakupiono zdrową żywność w postaci: owoców, musów owocowych, soków oraz aktywnie spędzono czas poprzez zdrową rywalizację w formie gier sportowych. Zostały zapewnione atrakcje dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie, animatorzy organizujący konkursy, gry i zabawy sportowe oraz edukacyjne, malowanie twarzy, wata cukrowa oraz maszyna do robienia popcornu. Podczas spotkania każde dziecko miało okazję do spotkania z alpakami.

Projekt sfinansowano  z darowizn pieniężnych od osób fizycznych na akcję #napomocUkrainie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *