Wielkoorkiestrowa krew 2022

Wielkoorkiestrowa krew 2022

Podobnie jak w latach ubiegłych kaliskiemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyła otwarta akcja poboru krwi zorganizowana w niedzielę 30 stycznia przez Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W Kaliszu akcje poboru krwi podczas finału WOŚP odbywają się od 9 lat i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w tym roku. Do mobilnego punktu ustawionego tuż przy Hali Kalisz Arena przez cały czas trwania akcji ustawiała się kolejka chętnych do podzielenia się lekiem życia, a sama akcja przedłużyła się o prawie godzinę. Ostatecznie jej licznik zatrzymał się na 59 zarejestrowanych, spośród których po przejściu etapu kwalifikacji krew oddały 54 osoby. W tym gronie znalazło się 8 dawców pierwszorazowych. Pozyskano w ten sposób 24,3 l krwi.

Jak podkreślają działacze PCK poprzez organizowanie akcji przy okazji imprezy, której celem jest zbieranie środków na zakup sprzętu medycznego chcą zwrócić także uwagę na to, że krew stanowi bezcenny lek, który oprócz specjalistycznego sprzętu i profesjonalnego personelu medycznego, jest niezbędny do ratowanie ludzkiego zdrowia i życia, a jego jedyną „fabryką” ciągle pozostaje drugi człowiek.

Po oddaniu krwi dla każdego dawcy przygotowano specjalne podziękowania opatrzone charakterystycznym serduszkiem oraz zestaw upominków, wśród których znalazły się podarowane przez sponsorów m.in. zapachy samochodowe, wejściówki na basen oraz gadżety związane z parlamentem.

Partnerem akcji było Miasto Kalisz w ramach realizacji zadania publicznego :

„Promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej”.

Autor tekstu: Janusz Sibiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *