Ponad 15 litrów krwi w Zbiersku

Akcja krwiodawstwa zorganizowana w niedzielę, 1 sierpnia przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu oraz Gminę i Miasto Stawiszyn przyniosła 15,75 litra krwi.

Akcja, którą tradycyjnie objął patronatem Burmistrz Stawiszyna p. Grzegorz Kaczmarek odbyła się przy Domu Kultury w Zbiersku. Przez cały czas jej trwania nie brakowało chętnych do podzielenia się krwią. Chociaż zainteresowanych było ponad 50 osób, to licznik niedzielnej akcji zatrzymał się na 48 zarejestrowanych. Po przejściu etapu kwalifikacji 35 z nich oddało krew, a do grona krwiodawców dołączyło 5 nowych dawców.

Bardzo budującym obrazem  było, gdy krew wspólnie oddawali ojciec z synem, czy matka wraz z synem – przez niego namówiona do tego pięknego gestu. Spotkanie było także okazją, by wręczyć odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” III stopnia, które z rąk przewodniczącego Wielkopolskiej Rady HDK PCK Janusza Sibińskiego oraz Burmistrza Stawiszyna otrzymały dwie mieszkanki Gminy, mające na swoim koncie ponad 5 litrów oddanej krwi.

Już za tydzień, 8 sierpnia PCK wspólnie z Burmistrzem Opatówka zaprasza na tamtejszy Plac Wolności, gdzie w godzinach 9-13 na dawców czekać będzie mobilny punkt poboru krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *